St David’s Day in Wales ( 1st March ) – Dzień Świętego Dawida, patrona Walii, 1 marca Drukuj

   Święta są okazją do poznania tradycji krajów anglojęzycznych, szczególnie dla klas, które realizują program kultury krajów anglojęzycznych.

   1 marca Walijczycy obchodzą Dzień Patrona, Świętego Dawida. Święto to było okazją do przybliżenia uczniom najważniejszych symboli kraju, jego piękna i tradycji oraz wcześniejszego przywitania wiosny – z żółtym żonkilem i zielonym porem wszyscy poczuli się weselej, mimo mrozów za oknem klasy.

   Uczniowie klas: 2b, 4d i 4e, 5a,d i 5e,f rozwiązali karty pracy, przygotowane przez p. Agatę Rychlik – dopasowali teksty do rysunków, symboli kraju. A jest ich wiele: Cardiff – stolica kraju, flaga z czerwonym smokiem, żonkil, por, dąb bezszypułkowy, kania ruda, owca, walijska łyżeczka przyjaźni, stare, średniowieczne zamki, z których słynie Walia ( zamek Caerphilly, jeden z najsławniejszych ), rugby i tradycyjny strój kobiecy zakładany na wyjątkowe okazje. Klasy czwarte dodatkowo, pracując w zespołach, przygotowały przepiękne projekty literacko – plastyczne.

   1 marca uczniowie przypięli do ubrań samodzielnie wykonane papierowe żonkile, na znak święta i na powitanie wiosny.

   Happy St David’s Day / Dydd Gwyl Dewi Sant Hapus – życzą uczniowie i p. Agata Rychlik