logo programu laboratoria przyszłości 
        
 
 
 
 
   
     
 
             
 
   
 
 
 
 Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

17 marca - Dzień św. Patryka Drukuj

 

   Z okazji dnia świętego Patryka w naszej szkole na lekcjach języka angielskiego odbywały się różne gry i projekty związane z tym irlandzkim świętem.

   Uczniowie p. Joanny Jakubowskiej przygotowali projekty, oglądali filmy dotyczące obchodów dnia św. Patryka w irlandzkiej szkole, grali w gry planszowe: ‘a shamrock’ oraz ‘stepping stones’, szukali w klasie monet ukrytych przez Leprikona.

   Wystarczy przygotować koniczynę z papieru i zielony kapelusz, by zmienić się w skrzata i poczuć się jak Irlandczycy obchodzący swoje narodowe święto. I koniecznie zobaczyć wilczarza irlandzkiego ( najwyższy pies na świecie ) i zaśpiewać piosenkę z Edem Sheeranem. Kapelusze robili, zamieniali się w skrzaty i śpiewali uczniowie klas: 4d, 4e, 5a,d i 5e,f pod kierunkiem p. Agaty Rychlik.

   Z okazji  Dnia Św. Patryka uczniowie pani Justyny Matusiak z klasy 5ef gr.a zapoznali się z kulturą, historią Republiki Irlandii i całej wyspy, pogłębili znajomość języka angielskiego w zakresie słownictwa związanego z Dniem św. Patryka. Dzieci obejrzały prezentację o św. Patryku. Dowiedziały się o życiu patrona Irlandii, obchodach tego dnia na świecie oraz o znaczeniu trójlistnej koniczyny.

   Klasa 7a wraz z paniami - Anną Malik i Edytą Paradowską wykonała wspólny plakat, na którym znalazły się wszystkie symbole związane ze świętym Patrykiem oraz irlandzkimi legendami.

   Dzieci z klas 3g i 3h wzięły udział w specjalnych warsztatach, podczas których wykonywały ozdobne ołówki i opaski. Ozdoby nawiązywały do trójlistnej koniczyny (a shamrock), która jest symbolem Irlandii. Dzieci wysłuchały legendy o św. Patryku, a podczas pracy w tle leciała tradycyjna, irlandzka muzyka, a wszystkie dzieci ubrane były na zielono. Warsztaty odbyły się w szkolnej świetlicy i prowadzone były przez panią Agnieszkę Jakubiak.

   Opiekunowie projektu: p. Justyna Matusiak oraz p. Anna Malik.