Światowy Dzień Poezji. 2. Szkolny Konkurs Recytatorski "Poezja dla dzieci - wiersze Danuty Wawiłow." Drukuj

21 marca 2018 r. dzieci z klas I-III mogły spróbować swoich sił w 2. Szkolnym Konkursie Recytatorskim "Poezja dla dzieci". Tym razem dzieci miały za zadanie zmierzyć się z poezją bardzo popularnej autorki Danuty Wawiłow. Do konkursu zgłosiło się 13 młodych wielbicielek poezji dziecięcej.

Dzieci wybrane przez siebie wiersze deklamowały pięknie z trafną interpretacją.

Jury w składzie: Joanna Kamińska, Bożena Kowalska i Anna Kleniewska miało bardzo trudne zadanie. Po burzliwych obradach zdecydowało przyznać

1. miejsce - Larysie Jułkowskiej (IIId)

2. miejsce - Kamili Krawczyk (IIIf)

3. miejsce - Amelii Wolano (IIIe)

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy za rok.

Konkurs zorganizowała nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej Joanna Pankowska przy wsparciu pań bibliotekarek: Anny Kleniewskiej i Niny Łukasiak.