Dziewczyny z Vs Mistrzyniami Płocka w piłce ręcznej! Drukuj

Do zawodów o tytuł Mistrza Płocka w piłce ręcznej dziewcząt zgłosiło się pięć szkół, tj. SP22, SP 23, SP16, SP21 i SP3. Ostatecznie do rywalizacji sportowej przystąpiły trzy szkoły 3, 16, i 23. Po rozlosowaniu kolejności gier w turnieju przyszło nam toczyć bój z odwiecznym rywalem - SP16. I taj jak zakładaliśmy mecz był bardzo wyrównany i zacięty do samego końca ale i zwycięski dla nas, o czym świadczy wynik końcowy 8-9 dla SP23. Drugi mecz to również przeciwnik bardzo silny i zmotywowany do walki - SP3. W tym meczu nasze dziewczęta już po zwycięskim pierwszym meczu zdecydowanie bardziej spokojne, skoncentrowane, popełniające zdecydowanie mniej błędów niż w meczu z gospodyniami nie dały szans rywalkom pokonując je 17-10. I to zwycięstwo dało dziewczętom z VS tytuł Mistrzyń Płocka w piłce ręcznej. Tu również trzeba podkreślić i zaznaczyć fakt, iż dziewczęta z VS jako piątoklasistki rywalizowały z dziewczynami z klas szóstych.

Kolejny etap to zawody powiatowe w Radzanowie, gdzie przyjdzie nam się mierzyć z czterema najlepszymi zespołami z powiatu o awans na Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej.

Wielkie podziękowania należą się trenerowi Michałowi Królikowskiemu za pomoc w zawodach. Trenerem zespołu jest p. Arkadiusz Ławnicki.