logo programu laboratoria przyszłości 
        
 
 
 
 
   
     
 
             
 
   
 
 
 
 Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

Święto Hufca Drukuj

 

   W dniach 13-14 kwietnia 2018 roku zuchy z Gromady Zuchowej „Wesołe Sówki” oraz harcerze z 303 Drużyny Harcerskiej „Dywizjon” działającej przy Naszej szkole wzięli udział w biwaku z okazji VIII Święta Hufca ZHP PŁOCK organizowanym przez Hufiec ZHP Płock. Święto Hufca rozpoczęło w naszym hufcu obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i 100-lecia Związku Harcerstwa Polskiego.

   W piątek wzięliśmy udział w mszy świętej w Kościele św. Wojciecha, pląsach i śpiewankach oraz kominku harcerskim. Zaś w sobotę uczestniczyliśmy w warsztatach plastycznych, podczas których powstały prace dotyczące 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i 100-lecia Związku Harcerstwa Polskiego. Również w sobotę wzięliśmy udział w grze terenowej w centrum  Płocka oraz  zapaliliśmy znicze na grobach instruktorów i harcerzy Hufca mieszczących się na płockich cmentarzach. Biwak zakończył się apelem przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego.

   Jeden z patroli z gromady zuchowej „Wesołe Sówki” zajął 1 miejsce w grze terenowej! Serdecznie gratulujemy zuchom!

   Zuchami opiekowała się druhna pwd. Ilona Borczuk, przyboczna: dh. Renata Łączyńska oraz rodzice z Koła Przyjaciół Harcerstwa działającego przy gromadzie: pani Izabela Tokarczuk, pani Aleksandra Błaszczak, pan Paweł Bosiak oraz państwo Joanna i Mariusz Zarzyccy.

 

   Harcerzami opiekowała się druhna pwd. Agnieszka Elwertowska.

   Druh pwd Robert Elwertowski pełnił służbę w zespole organizacyjnym biwaku.

   Podczas gry terenowej w rolę punktowych wcielili się m.in. rodzice z Koła Przyjaciół Harcerstwa działającego przy Gromadzie Zuchowej „Wesołe Sówki”: pani Anna Lewandowska, pani Katarzyna Wiśniewska, pani Małgorzata Krzeszewska-Jułkowska, pani Monika Staniszewska, pan Sławomir Jułkowski, pan Piotr Przybyliński, pan Radosław Koziciński.

   Serdecznie dziękujemy rodzicom z Koła Przyjaciół Harcerstwa za pomoc i wsparcie.