Cóż to było za spotkanie! Drukuj

 

   Cóż to było za spotkanie! Długo będziemy je pamiętać. Pani Anna Dziewit-Meller – pisarka i dziennikarka (dziś, jak sama twierdzi, jednak bardziej pisarka) ujęła nas swoją osobowością, bezpośredniością i pogodą ducha. Właściwie była to pełna pozytywnej energii rozmowa, podczas której pani Anna odpowiedziała na mnóstwo naszych pytań, zachęcając nas przy tym do czytania i p i s a n i a (!) książek. Okazało się, że wśród nas jest wiele początkujących  pisarek i pisarzy. Jej cenne uwagi i rady wykorzystamy nie tylko podczas pisania chociażby wypracowań szkolnych, ale i w życiu.

   Na koniec ustawiliśmy się w długiej kolejce po autografy. Polecamy książkę ,,Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy” -  świetna! Już przeczytaliśmy! Miło nam było usłyszeć ( przekazała nam to p. Bożena Matlęga, która rozmawiała chwilkę z pisarką), że pani Anna Dziewit-Meller również była bardzo zadowolona ze spotkania, a nawet zdumiona naszą dojrzałością, dociekliwością, ciekawością, poziomem dyskusji… Naszą, czyli uczennic i uczniów klasy VC i VD.

   23 kwietnia, filia Książnicy Płockiej. Dziękujemy pani Elżbiecie Podwójci-Wiecheckiej za zaproszenie.