logo programu laboratoria przyszłości 
        
 
 
 
 
   
     
 
             
 
   
 
 
 
 Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

„Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” Drukuj

 

   Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” istnieje od 18 lat. To największy Turniej piłkarski dla dzieci w Polsce i w Europie, w którym do tej pory wzięło udział blisko 2 miliony dziewcząt i chłopców z całego kraju. Zakończenie Turnieju jest wyjątkowe, bo mecze finałowe rozgrywane są na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

 

   Do 2013 r. Turniej był Mistrzostwami Polski do lat 10, a od 2014 roku został rozszerzony o dodatkowe grupy wiekowe – w XIV edycji: U-10 i U-12, a od XV edycji (2015 r.): U-8, U-10, U-12

 

   Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym od 12 lat firma Tymbark. W 2017 r. brązowym sponsorem została firma Electrolux. Główne cele Turnieju to popularyzacja aktywnego stylu życia wśród uczniów szkół podstawowych, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.

   Skala Turnieju oraz formuła i wysoki poziom sportowy rozgrywek sprawiają, że w Turnieju zagrało wielu obecnych Reprezentantów Polski, różnych kategorii wiekowych: Arkadiusz Milik, Marcin Kamiński, Piotr Zieliński, Bartosz Salamon, Tomasz Kędziora, Bartosz Bereszyński, Gracjan Horoszkiewicz, Igor Łasicki, Karol Żwir, Filip Jagiełło, Michał Bartkowiak oraz Paulina Dudek.

   W tym roku w turnieju wzięło udział prawie 350 tysięcy dzieci z całej Polski, w tym i nasza szkoła, która wystawiła dwa roczniki w kategorii chłopców U10 i U12.

   Oba roczniki musiały przejść eliminacje powiatowe. W finale wojewódzkim rozgrywanym w Miętnem rocznik U10 zajął II miejsce przegrywając walkę w wielkim finale z drużyną klubową Varsowii Warszawa. Jest to wielki sukces chłopców i pierwszy taki wynik w historii naszej szkoły. Brawa!!!!

   W kategorii U12 dzień po wielkim sukcesie jechaliśmy pozytywnie nastawieni na dobry wynik i w tej kategorii wiekowej. Fazę grupową zakończyliśmy na drugim miejscu i awansowaliśmy do ćwierćfinału. Tam też trafiliśmy na zespól UKSu Irzyka Warszawy, zwycięzcy sprzed roku Tymbarka. Po fantastycznym meczu przegrywamy w rzutach karnych 2-1, mimo, że w regulaminowym czasie gry prowadziliśmy już dwa zero. Ostatecznie turniej kończymy na V miejscu co jest również świetnym wynikiem, biorąc pod uwagę, że rywalizowaliśmy nie tylko ze szkołami ale i z klubami z całego Mazowsza.

   Trenerami zespołów byli Arkadiusz Ławnicki i Cezariusz Raczkowski.