logo programu laboratoria przyszłości 
        
 
 
 
 
   
     
 
             
 
   
 
 
 
 Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

Wiwat Maj! 3 Maj! Drukuj

 

   Uchwalenie 3 maja 1791 roku konstytucji to niezwykły moment w dziejach naszej ojczyzny. Tego dnia Polacy udowodnili, że leży im na sercu naprawa Rzeczypospolitej i zbudowanie nowoczesnego państwa polskiego.

   Rocznicę tych wydarzeń uczniowie Szkoły Podstawowej nr 23 uczcili piękną uroczystością. Prowadzące akademię Aleksandra i Agata z klasy V b przedstawiły okoliczności uchwalenia konstytucji, jej najważniejsze założenia, zaprezentowały postacie najwybitniejszych umysłów oświeceniowej Polski zaangażowanych w dzieło reform. Ukazały również, jak pamięć o 3 maja oddziaływała na przyszłe pokolenia Polaków. Historyczną narrację o doniosłych wydarzeniach wzbogaciły chwytające za serce recytacje patriotycznych wierszy przygotowane przez dzieci i młodzież z klas IV g, VII s, VII b oraz porywające interpretacje okolicznościowych pieśni w wykonaniu szkolnego chóru Viva la Musica prowadzonego przez panią Małgorzatę Podwójci. Ciekawą scenografię przygotowały pani Aneta Olszewska i Pani Ilona Borczuk. Scenariusz opracował pan Grzegorz Szczechowicz, a o techniczną stronę uroczystości zadbał pan Robert Elwertowski.

   Warto zaznaczyć wzorową postawę zebranych na sali uczniów, którzy w skupieniu i z należną powagą uczestniczyli w akademii.