Światowy Dzień Ziemi Drukuj

 

   W organizacji obchodów Dnia Ziemi uczestniczy obecnie ponad 17000 organizacji ze 141 krajów świata. Polska jest jednym z nich. Działania związane z uczczeniem Dnia Ziemi prowadzone są w naszym kraju od 1990r. Nasza szkoła systematycznie angażuje się w organizację tego święta. W tym roku nauczycielki przyrody przeprowadziły w wielu klasach pogadanki na temat znaczenia tego dnia dla istnienia życia na Ziemi. Przeprowadziły quizy geograficzne oraz zorganizowały wystawę prac plastycznych przygotowanych przez uczniów klas IV- VII. Plakaty dotyczące krajobrazów naszej planety możemy podziwiać w holu głównym szkoły. Wśród autorów prac szczególnym zainteresowaniem cieszyły się krajobrazy lasów równikowych, sawann, pustyń gorących i pustyń lodowych.

   Pamiętajmy, że aby móc dalej podziwiać piękno krajobrazów świata, nie tylko na plakatach, musimy dbać o środowisko naturalne naszej planety. Jak to zrobić? Pomyśl!