logo programu laboratoria przyszłości 
        
 
 
 
 
   
     
 
             
 
   
 
 
 
 Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

Akademia Klasy Ekstra znów gościła w Płocku Drukuj

 

   W poniedziałek, 7 maja, na boiskach ze sztuczną nawierzchnią Stadionu im. Kazimierza Górskiego w Płocku już po raz trzeci odbyła się impreza "Akademie Klasy Ekstra", mająca na celu popularyzację piłki nożnej i aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Do 2 czerwca br. na 16 obiektach klubów Ekstraklasy odbędą się profesjonalne treningi dla chłopców i dziewczynek w wieku od 3 do 12 lat.

   Organizatorami Akademii są Fundacja Ekstraklasy oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. W 2018 roku będzie miała miejsce już trzecia edycja tej sportowej imprezy, która w poprzednich latach cieszyła się sporym zainteresowaniem dzieci i ich rodziców. Rozpoczęta 7 maja w Płocku, zakończy się  2 czerwca w Warszawie, a w międzyczasie odwiedzi pozostałe miasta, w których występują klubu z LOTTO Ekstraklasy.

   Na obiekcie Wisły Płock pojawiła się liczna grupa młodych adeptów piłki nożnej z roczników 2008, 2006 oraz młodszych, którzy od godziny 11:30 rywalizowali w specjalnie zorganizowanych turniejach, w którym w roczniku 2006 wzięła udział również i nasza szkoła, okazując się najlepsza w całym turnieju, gdzie w finale pokonała po zaciętym meczu w rzutach karnych Łęg Probostwo. Ostateczna klasyfikacja wyglądała następująco:

1.SP23 Płock, 2.SP Łęg Probostwo, 3. SP15 Płock, 4. SP11 Płock, 5. SP22 Płock, 6. SP18 Płock, 7. SP Nowe Grabie, 8. SP Stara Biała.

   Nie można zapomnieć też o licznej grupie kibiców, która wspierała młodych zawodników w czasie trwania poniedziałkowego wydarzenia. Wszyscy uczestnicy mogli wcześniej skorzystać z szeregu atrakcji przygotowanych przez organizatora tj. komputerowe badanie stóp, badanie czasów reakcji, doskonalenie celności uderzeń i wiele innych.

   Zwieńczeniem Akademii Klasy Ekstra było uroczyste wręczenie pamiątkowych medali, pucharów oraz nagród dla uczestników turnieju, którego dokonał wiceprezes Wisły Płock - Tomasz Marzec.

   SP 23 Płock w składzie Oliwier Przybyliński, Jakub Serwach, Wiktor Pankowski, Miłosz Serwach, Krystian Szostak, Damian Galaszewski, Kamil Rutkowski i Mikołaj Jankowski.

   Wielkie brawa i gratulacje dla chłopców. Trenerem zespołu jest p. Arkadiusz Ławnicki.