Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy "Otwórzmy wyobraźnię" Drukuj

 

   15 maja odbył się w naszej szkole pierwszy Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy "Otwórzmy wyobraźnię", przeznaczony dla uczniów klas piątych i szóstych.  Pomysłodawczynią i organizatorką konkursu jest pani Elżbieta Zbrzezna.
   Chęć wzięcia w nim udziału zgłosiły trzyosobowe drużyny czterech szkół, chociaż ostatecznie udział wzięły trzy z nich : Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej nr 11 i Szkoły Podstawowej nr 23.
   Zgodnie z przyjętym regulaminem uczniowie musieli sprostać różnym wyzwaniom.
   Pierwszym zadaniem było przeczytanie (w terminie od października do maja) pięciu zaproponowanych przez organizatora powieści, a następnie rozwiązanie testu, który zawierał zadania z lektur i nauki o literaturze.
   Największym jednak wyzwaniem okazała się kolejna konkurencja : odpowiedzi zawodników na wzajemnie zadawane pytania drużyn.
   Atrakcyjną, wręcz zabawową formę przybrało zadanie ostatnie : prezentacja scenek przygotowanych przez drużyny, odgadywanie, co one przedstawiają i z jakiego utworu pochodzą.
   Wszyscy uczestnicy z wielkim zaangażowaniem walczyli o palmę pierwszeństwa, która w końcu przypadła drużynie naszej szkoły. Pozostałym uczestnikom przypadło exaequo drugie miejsce. Wszyscy cieszyli się wspaniałymi nagrodami ufundowanymi przez Prezydenta Miasta.

 Klaudii, Dorocie, Alicji oraz ich opiekunowi - pani Małgorzacie Lechowicz serdecznie gratulujemy!


   Dziękujemy naszym Miłym Gościom za podjęcie wyzwania i wsparcie naszej idei swoją wielką pracą. Zapraszamy Ich za rok i udzielamy przywileju typowania wraz z nami literatury do konkursu.