St George’s Day and National Shakespeare Day in England (23 April) – Dzień Świętego Jerzego, patrona Anglii i Narodowy Dzień Williama Szekspira Drukuj


   23 kwietnia to dla Anglików podwójna okazja do świętowania – obchody dnia patrona kraju oraz dzień urodzin i śmierci najwybitniejszego (zdaniem Anglików) dramatopisarza, poety i aktora Williama Szekspira.

   Z tego powodu uczniowie klas 4d i 4e, na lekcjach o kulturze krajów anglojęzycznych, poznali legendę o Świętym Jerzym (który pokonał smoka), symbole kraju, piękne miasta i miasteczka (szczególnie te z małymi, kamiennymi domkami w Cotswolds), zamki i pałace oraz wspaniałe krajobrazy, z których słynie Anglia. Cofnęli się w czasie do elżbietańskiego Londynu i Stratford–upon–Avon, aby zapoznać się z sylwetką Williama Szekspira i tytułami jego sztuk: Romeo i Julia, Hamlet czy Macbeth.

   W dniu święta uczniowie przypięli do ubrań samodzielnie wykonane papierowe róże Tudorów (kwiatowy symbol kraju od XV wieku). Wykonali też projekty o Anglii. Pracując w zespołach, aktywnie i z pasją, uczyli się i bawili. Wystawę prac można oglądać na korytarzu koło sali 2A.

   Happy St George’s Day and Happy National Shakespeare Day – życzą klasy 4d, 4e i p. Agata Rychlik