logo programu laboratoria przyszłości 
        
 
 
 
 
   
     
 
             
 
   
 
 
 
 Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

Rowerowy maj Drukuj

 

   Codziennie  niektórzy uczniowie docierają do szkoły na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce i  otrzymują  naklejki  do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Kampania społeczna „Rowerowy maj” trwa od 7 maja do 30 maja 2018r. Panie wicedyrektor Zofia Jakubowska i Barbara Gasińska - koordynatorka programu uczestniczyły w konferencji w Szkole Podstawowej nr 15.

   W ramach kampanii 9 maja odwiedziła nas też pani policjantka, która spotkała się z uczniami klas 1 -7. Przeprowadziła ona pogadankę na temat bezpieczeństwa dzieci, bo przecież Bezpieczny Rowerzysta ma sprawny rower i porusza się zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Poinformowała nas również o przeglądzie rowerów, rolek itp., który zostanie przeprowadzony przez policję na terenie naszej szkoły. Dla najlepszej szkoły jeżdżącej na sprawnych rowerach, rolkach przewidziany jest puchar przechodni ufundowany przez Komendę Policji.

   Rowerowy Maj jest fantastyczny! Rozbudza w uczniach rywalizację, jest to świetna zabawa na zasadach fair play i przede wszystkim promuje zdrowe zachowania. Uczestnicy dopingują się nawzajem, bo przecież walczą o nagrodę dla szkoły, klasy, najlepszego ucznia. Życzymy dużej wytrwałości. Koordynatorki programu, panie - Barbara Gasińska i Ilona Borczuk.