Mamy laureatkę w konkursie „Magiczny świat Harry”ego Pottera” Drukuj

14 maja odbyło się uroczyste podsumowanie powiatowego konkursu czytelniczego pt. „Magiczy świat Harry’ego Pottera”, którego organizatorem była Książnica Płocka Filia nr 7. Celem konkursu była  popularyzacja twórczości Joanne K. Rowling oraz rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. Cieszył się on ogromnym powodzeniem, do udziału zgłosiło się prawie 200 miłośników przygód małego czarodzieja. Zmagania przebiegały w dwóch etapach. W pierwszym wszyscy musieli zmierzyć się z niezwykle trudnym testem sprawdzającym znajomość wskazanych utworów. Wyłonił on 32 laureatów, wśród których znalazły się nasze dwie uczennice: Wiktoria Rudowska z klasy 6b oraz Julia Wojtycka z klasy 6s. Należy podkreślić fakt, że zdecydowaną większość uczestników stanowili uczniowie gimnazjum, więc samo zakwalifikowanie się do dalszej tury było już dużym sukcesem. Kolejnym etapem było napisanie pracy twórczej na temat: „Jak wyglądałby świat, gdyby Voldemort zdobył kamień filozoficzny?” Okazało się, że jury doceniło kreatywność, poczucie humoru i nienaganny styl pracy Julii Wojtyckiej, przyznając jej II miejsce. Gratulujemy!