logo programu laboratoria przyszłości 
        
 
 
 
 
   
     
 
             
 
   
 
 
 
 Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

Weronika ponownie laureatką Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego! Drukuj

 

   17 maja w Warszawie w Auli Wyższej Szkoły Menadżerskiej w Warszawie odbyła się uroczystość podsumowania i wręczenie dyplomów laureatom Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla Uczniów Szkół podstawowych z języka polskiego, matematyki i informatyki, organizowanych na zlecenie Mazowieckiej Kurator Oświaty w Warszawie. Kolejny raz wśród 58 wyróżnionych z Mazowsza laureatów konkursu matematycznego znalazła się uczennica naszej szkoły klasy 7b – Weronika Rydzewska. Konkursy przedmiotowe z języka polskiego, matematyki i informatyki corocznie są organizowane na zlecenie Mazowieckiej Kurator Oświaty przez MSCDN w Warszawie. Składają się z trzech etapów i mają bardzo wysoki poziom. Laureat konkursu przedmiotowego o zasięgu wojewódzkim otrzymuje z danych zajęć edukacyjnych najwyższą pozytywną roczną ocenę klasyfikacyjną, jest zwolniony z egzaminu ósmoklasisty z tego przedmiotu z najwyższym wynikiem i  przyjmowany w pierwszej kolejności do wybranej przez siebie publicznej szkoły ponadpodstawowej.
W tym roku szkolnym do  trzech konkursach przystąpiło 20 840 uczniów z Mazowsza. W etapie szkolnym konkursu matematycznego brało udział 936, ale do etapu rejonowego zakwalifikowało się 616, a do wojewódzkiego 178 najzdolniejszych matematyków ze szkół podstawowych Mazowsza.

   Naszą Perełkę- jedyną z regionu Delegatury Kuratorium w Płocku  laureatkę konkursu matematycznego tegorocznego i ubiegłorocznego do konkursu  przygotowywała p. Anna Olczak-Mielczarek. Weronika już teraz ma szóstkę z matematyki, jest zwolniona z maksymalnym wynikiem z egzaminu ósmoklasisty z matematyki w roku szkolnym 2018/2019 i ma pewność, że każda szkoła ponadpodstawowa przyjmie ją w pierwszej kolejności.

  Laureatce, Jej Rodzicom oraz Nauczycielce składamy gratulacje i słowa uznania za zaangażowanie w przygotowaniu do konkursów. Życzymy dalszych sukcesów i wytrwałości w dążeniu do celu!