logo programu laboratoria przyszłości 
        
 
 
 
 
   
     
 
             
 
   
 
 
 
 Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

„Majowe spotkanie z książką”. Drukuj

 

   Maj, to miesiąc tradycyjnie poświęcony książce i czytelnictwu dlatego biblioteka szkolna we współpracy z panią Marzeną Nejman zorganizowała dla klas I – III imprezę czytelniczą „Majowe spotkanie z książką”.

   Uczniowie klasy III E pod kierunkiem wychowawczyni przygotowali przedstawienie „Sąd nad książką”. Prokuratorzy i Obrońcy zastanawiali się nad jej rolą w naszym życiu i co ważniejsze – komputer, audiobook czy tradycyjna, drukowana książka. Z pasją przedstawiali argumenty za oraz przeciw. Sprawiedliwy wyrok wydał mądry Sędzia obwieszczając, że słowo drukowane na papierze powinno istnieć zawsze. W tym miejscu wypada zacytować słowa Ambrożego Grabowskiego – polskiego historyka i księgarza -„Książka to mistrz, co darmo nauk udziela, kto ją lubi doradcę ma i przyjaciela”.

   W dalszej części imprezy dzieci odpowiadały na zagadki literackie dotyczące bohaterów bajek, baśni i wierszy. Następnie wzięły udział w konkursie plastycznym „Awantura w świecie baśni – portret bohatera literackiego”. Radości było co niemiara ponieważ z trzech wylosowanych postaci należało stworzyć jeden portret.

   Uczestnicy zabawy wykazali się kreatywnością i dobrą znajomością literatury dziecięcej, a prowadzący mają nadzieję, że impreza zachęci dzieci do jeszcze częstszych odwiedzin w bibliotece szkolnej.