Konkurs "Przyroda - Twój Przyjaciel" rozstrzygnięty! Mamy laureatów! Drukuj

W dniu 6 czerwca w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w Płocku odbyła się uroczystość podsumowująca konkurs "Przyroda - Twój Przyjaciel". Była to XLI edycja pt.: "Mieszkańcy Ekosystemów Wodnych", w której zostały wyróżnione i nagrodzone prace naszych uczniów.

Zadaniem uczestników było wykonanie projektu przedstawiającego jeden gatunek fauny lub flory ekosystemu wodnego. Uczestniczący w konkursie uczniowie pogłębili wiedzę o różnorodności gatunków roślin i zwierząt wodnych, poznali środowisko wodne i jego rolę w przyrodzie oraz znaczenie dla środowiska naturalnego człowieka. Poznali prawa i obowiązki osób uprawiających amatorski połów ryb, zasady wędkowania, dozwolone metody połowu oraz przepisy dotyczące ochrony ryb i środowiska wodnego.

Nagrody otrzymali: Oliwia Sitkowska kl.VB - I miejsce, Leon Kowalski kl.VB - II miejsce (opiekun p. Monika Woźniak), Michalina Szczepańska kl.IVS - III miejsce (opiekun p. Joanna Kowalczyk), Vanessa Chojnowska kl. VC - III miejsce, Bartłomiej Bilicki kl. VC - III miejsce (opiekun p. Agnieszka Kochanowska - Matuszewska). Gratulujemy!