logo programu laboratoria przyszłości 
        
 
 
 
 
   
     
 
             
 
   
 
 
 
 Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

„100 lat na 100 lat” Drukuj

 

   4 czerwca na Starym Rynku świętowaliśmy stulecie odzyskania niepodległości pod hasłem „100 lat na 100 lat”. Przed płockim ratuszem usłyszeliśmy utwory inspirowane koncertem mickiewiczowskiego Jankiela w wykonaniu cymbalisty Szymona Tadli. Znani płocczanie, m.in. Prezydent Miasta, przeczytali fragmenty „Pana Tadeusza”.

   Najważniejszym punktem programu były występy płockich chórów szkolnych. Naszą szkołę oczywiście reprezentował chór "Viva la musica" pod kierunkiem p. Małgorzaty Podwójci, który zaśpiewał na dwa głosy pieśń "O mój rozmarynie".

   Na zakończenie imprezy było premierowe wykonanie przez wszystkie chóry piosenki „100 lat na 100 lat” napisanej specjalnie na tę okazję. Autorem słów piosenki jest Jarosław Wanecki, płocki lekarz pediatra, należący do Unii Polskich Pisarzy Lekarzy. Muzykę do utworu skomponowała Lidia Trojanowska, dyrygent i animator kultury. Organizatorem całego przedsięwzięcia była Książnica Płocka i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział Płock w ramach projektu „Po 100kroć Polska”, dofinansowanego ze środków Miasta Płock.