Rozkosze łamania głowy... Drukuj

 

   16 czerwca w SP17 odbył się Międzyszkolny Drużynowy Konkurs Matematyczny "Rozkosze łamania głowy".

   Konkurs, oparty na zasadach znanego teleturnieju, przeznaczony był dla uczniów klas piątych. Celem tego trzyetapowego turnieju było rozwijanie zainteresowań matematycznych, aktywizowanie uczniów do poszerzania i promowania swojej wiedzy. Pytania i zadania matematyczne wymagały od uczniów dużych wiadomości, wyobraźni przestrzennej, spostrzegawczości i logicznego rozumowania.

   W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział osiem dwuosobowych drużyn z płockich szkół. Uczestnicy odpowiedzieli łącznie na 97 pytań i zadań.

   Drużyna naszej szkoły : Kamil Karolewski (VC) i Cezary Dudkiewicz(VE) zdobyła I miejsce.

 

Gratulujemy chłopcom i ich opiekunowi - pani Annie Olczak-Mielczarek!