logo programu laboratoria przyszłości 
        
 
 
 
 
   
     
 
             
 
   
 
 
 
 Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

Konkurs „Moja Rodzina – Drzewo Genealogiczne. Polska rodziną silna" Drukuj

 

   Dnia 3 czerwca 2018 roku, już po raz siódmy przeszedł ulicami Płocka Marsz dla Życia i Rodziny. Wydarzeniem towarzyszącym Marszowi był konkurs „Moja Rodzina – Drzewo Genealogiczne. Polska rodziną silna.” Jednym z elementów konkursu, w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, był także esej o przodkach – patriotach. Do finału zakwalifikowała się praca ucznia naszej szkoły Pawła Adamskiego z klasy 6 C – zdobył II miejsce.

   12 czerwca odbyło się wręczenie nagród. Spotkanie w Opactwie Pobenedyktyńskim rozpoczęto w południe modlitwą „Anioł Pański” w intencji Ojca świętego Franciszka i w intencji rodzin, w tym uczestników marszu i konkursu. Poprowadził ją bp Piotr Libera, patron konkursu dla rodzin. Po modlitwie ogłoszono wyniki konkursu. W uroczystości wręczenia nagród uczestniczyli laureaci, ich rodziny oraz przedstawiciele szkół, w których  uczą się laureaci.

   Konkurs na drzewo genealogiczne koordynowała s. Dominika Dudzik z wydziału katechetycznego Kurii Diecezjalnej Płockiej. Przekazane na niego prace oceniła komisja, w jej skład weszli m.in. przedstawiciele stowarzyszeń katolickich. 

   Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, ufundowane przez Kapitułę Katedralną Płocką z jej prepozytem bp. Mirosławem Milewskim, a także przez ks. kan. Ryszarda Paradowskiego.

   Gratulujemy!