Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania Drukuj

Głośne czytanie

28 września, w przeddzień Ogólnopolskiego Dnia Głośnego czytania, uczniowie klas młodszych mieli okazję wziąć udział w spotkaniu, na którym mogli posłuchać czytanych baśni, opowiadań i wierszy. Pod hasłem „Lubię czytać” nauczyciele: Joanna Skubiszewska, Małgorzata Gomułka i Agnieszka Elwertowska oraz odbywająca praktykę studencką Martyna Kwasiborska czytały dzieciom wybrane przez siebie książki. Znalazły się wśród nich utwory Jana Brzechwy, Grzegorza Kasdepke, Joanny Papuzińskiej. Dzień Głośnego Czytania był okazją do „odczarowania” czytania jako niezbyt atrakcyjnej czynności, często kojarzonej jako przykry obowiązek, a także… „odkurzenia” zapomnianych tytułów. Uczniowie odkryli także talenty interpretacyjne nauczycieli, a głośne czytanie stało się pretekstem do rozmowy o książkach i świecie literatury.