Mój piórnik Drukuj

Mój piórnik

Już po raz kolejny w naszej szkole odbyło się spotkanie, na którym uczniowie mieli okazję uczyć się podstaw języka migowego

Na zaproszenie klasy 2 D pod opieką Joanny Skubiszewskiej przybyła do nas grupa uczniów niedosłyszących ze Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 24 w Płocku. Nasi goście uczyli nas znaków związanych ze szkołą i nauką. Tematem był jakże bliski każdemu uczniowi szkolny piórnik i jego zawartość. Wiemy już jak pokazać znak oznaczający ołówek, długopis, temperówkę, linijkę czy gumkę. Teraz, bez zakłócania ciszy na lekcji, możemy porozumieć się z kolegami i poprosić o pożyczenie potrzebnej kredki lub nożyczek.

W związku ze zbliżającym się Świętem Edukacji Narodowej nauczyliśmy się piosenki o nauczycielach. Poznaliśmy jej tekst oraz oznaczające poszczególne słowa znaki w języku migowym. Na koniec wykonaliśmy w grupach prace plastyczne związane z tematyką zajęć. Czas spotkania szybko minął. Czekamy na kolejne spotkania z naszymi nowymi kolegami i koleżankami.