Andrzejki w świetlicy… Drukuj
Andrzejki w świetlicy…

      29 listopada w świetlicy szkolnej odbyły się Andrzejki i na ten czas świat realny połączył się ze światem magii, czarów i wróżb. Andrzejki to wspaniała zabawa, to chwile magiczne pobudzające  wyobraźnię, a jednocześnie źródło szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Właśnie w wigilię świętego Andrzeja zawitał do świetlicy barwny, roztańczony, cygański tabor, który przy melodii piosenki „My Cyganie’’ wprowadziła pani dyrektor Liliana Tomaszewska i zaprosiła wszystkich uczniów do wspaniałej, andrzejkowej zabawy oświetlonej cygańskim ogniskiem.

     Główną atrakcją były tajemnicze stoiska przy których piękne Cyganki wróżyły z ręki, oczu, magicznych kubeczków, losów, serc i kart. Mowa kwiatów, szkatuła przyszłości i lanie wosku przez złoty klucz wywróżyły nam co nas czeka w najbliższej przyszłości. Głośna muzyka niosąc się po szkolnych korytarzach zaprosiła innych nauczycieli i starszych uczniów do naszej zabawy. Czas przemknął niczym wiatr, a my musieliśmy pożegnać się z Cyganami w których kulturze, kulturze romskiej są ogromne pokłady dobra i prawdy, ale również tajemniczości. Dziękujemy i zapraszamy za rok.