Studenci w naszej szkolnej świetlicy… Drukuj

Studenci w naszej szkolnej świetlicy…W każdą środę gośćmi naszej świetlicy są studenci kierunku Pedagogika PWSZ w Płocku. Goście nasi mają okazję oglądać zajęcia pokazowe o charakterze artystycznym  prowadzone przez opiekuna praktyki p. Bożenę Kowalską. Obserwują, uczą się, uczą dzieci, a wszystko poprzez zabawę, która jest bliska dziecku i nieoceniona w swojej wartości. Studenci mają okazję obserwować zajęcia w których przeplatane są różne formy teatralne typowe dla teatru pantomimy i teatru ruchu, a także pracy z rekwizytem oraz animacji. Dostrzegają jak ważne jest połączenie ruchu z intelektualnym procesem twórczym. Widzą jak chętnie dzieci łączą zabawę w teatr z działaniem plastycznym eksperymentując  różnymi technikami plastycznymi, wykorzystując czasem nietypowe, a zarazem proste narzędzia malarskie. Mogą również obserwować elementy arteterapii, gdy uczniowie malują np. dziesięcioma palcami, czy też tworzą dialog z kukiełką, co wpływa na niwelowanie nieśmiałości, budzenie otwartości i kształcenie swobodnej wypowiedzi. Wytworem środowych zajęć były nietypowe firany z liści, które przyozdobiły naszą świetlicę, utrzymując w niej jeszcze jesienny nastrój.