Uczniowie klasy VIIIa Mikołajami w przedszkolu! Drukuj
Nasi uczniowie zostali Mikołajami

Mikołajki to tradycyjna polska nazwa święta ku czci świętego Mikołaja, biskupa Miry, który przynosił dzieciom prezenty. To wyjątkowy dzień, szczególnie lubiany przez dzieci. Dlatego 6 grudnia uczniowie klasy integracyjnej VIIIa, przebrani za elfy, śnieżynki i Mikołaje sprawili wychowankom Miejskiego przedszkola nr 37 „Tęcza” ogromną niespodziankę. Powitani przez panią Dyrektor Beatę Kociędę wystąpili przed wszystkimi przedszkolakami wprowadzając zebranych w magiczną atmosferę świąt i zachwalając jednocześnie szkołę SP 23 w Płocku, która kształci tak znakomitych wodzirejów zabawy, bez względu na ich możliwości psycho- fizyczne.

Zaprzyjaźniona z naszą szkołą, a szczególnie z klasą VIII a , niewidoma p. Patrycja Malinowska zaśpiewała z przedszkolakami m.in. kolędę „Lulajże Jezuniu”, a nasi uczniowie zatańczyli zapraszając do wspólnej zabawy. Ósmoklasiści przeczytali historię świąt, przypomnieli o imieninach świętego i obdarowali przedszkolaków czapeczkami Mikołaja. Zachwycone i wdzięczne Maluchy pięknie zaśpiewały gościom kolędy i znowu razem tańczyliśmy. Uczniowie klasy VIIIa zachęcili do wspólnego wykonania z przygotowanych materiałów- oczywiście Mikołajów. A pani Patrycja opowiedziała o życiu osoby niewidomej pokazując, że odmienność innych ludzi może być bardzo wyjątkowa i niezwykle wzbogacająca nasze życie. Pokazała właściwe używanie białej laski, która chroni ją przed zderzeniem z przeszkodą, np. śniegowym bałwanem. Przedszkolaki z zawiązanymi oczami przekonali się jak trudno się nią posługiwać, także jak trudno malować, gdy ma się zasłonięte oczy. Usłyszeliśmy, że jesteśmy najlepszymi elfami, śnieżynkami i mikołajami, których spotkali w swoim życiu. Otrzymaliśmy bezterminowe zaproszenie na kolejne ważne święta, chociaż teraz będziemy czekać na odwiedziny Przedszkolaków w naszej szkole!
 Pożegnano nas słodkim poczęstunkiem i wieloma uściskami. A trzy uczennice z klasy VIIIa postanowiły w przyszłości pracować w takim właśnie przedszkolu!
To były niezapomniane Mikołajki. Oczywiście odwiedziliśmy także Dyrekcję naszej szkoły składając najpiękniejsze życzenia.

Relację z tego wydarzenia można znaleźć też na stronie przedszkola.

Koordynatorem akcji była p. Edyta Paradowska.