Mikołaje z klasy integracyjnej VIII a odwiedzają Przedszkole nr 31! Drukuj
Mikołaje z klasy integracyjnej VIII a odwiedzają Przedszkole nr 31!


Czas świąt jest magiczny. Wiedzą o tym na pewno uczniowie z klasy integracyjnej VIII a, przedstawiciele naszego chóru „Viva la musica” i przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 31 w Płocku. 12 grudnia przenieśliśmy się w „bajkowy świat”. Towarzyszyły nam pani dyrektor szkoły- Liliana Tomaszewska i pani dyrektor przedszkola- Grażyna Kalaszczyńska. Chórzyści pod opieką pani Małgorzaty Podwójci przepięknie zaśpiewali kolędy, a ósmoklasiści przebrani za elfy, śnieżynki i mikołaje zaprosili do wspólnego tańca i zabawy. Artyści z VIII a zdradzili wielką tajemnicę- że święty Mikołaj istniał naprawdę jako pomagający  potrzebującym, biskup Miry. Przedszkolaki poznały tradycje i legendy  związane ze świętym patronem i obiecały zawiesić mnóstwo skarpet na prezenty. Podziękowały cudownie śpiewając nastrojowe kolędy. Jednak to nie był koniec niespodzianek! Nasi uczniowie zaprosili do wspólnego wykonywania postaci mikołaja, a przedszkolaki zaprezentowały wzruszające przedstawienie pt. „Dziewczynka z zapałkami”. Otrzymaliśmy także słodkości czekoladowe. Poczuliśmy prawdziwą, świąteczną atmosferę.
         Oczywiście zaprosiliśmy przedszkolaków do naszej szkoły, według z żalem kończących ją uczniów- najlepszej na świecie! Koordynatorem akcji była p. Edyta Paradowska.