Poznajemy zawody i środowisko pracy. Drukuj
Poznajemy zawody i środowisko pracy.

W listopadzie, jak co roku uczniowie klas I-III uczestniczyli w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości. Wydarzenie to ma na celu promocję przedsiębiorczości wśród młodych ludzi. Jednym z jego elementów jest projekt "Otwarta firma". Uczniowie klas I - III odwiedzili przedsiębiorstwa w najbliższej okolicy w

celu zobaczenia jak wygląda środowisko pracy.

Podczas wycieczek poznali zawody i specyfikę pracy hipermarketu Auchan, Książnicy Płockiej, Poczty Polskiej, Apteki i stołówki szkolnej.

Dzieci z zainteresowaniem oglądały i słuchały informacji, którymi chcieli się podzielić z nimi pracownicy. Dowiedzieli się na czym polega praca w różnych zawodach oraz przekonali się, że dobrze zorganizowana praca może być źródłem satysfakcji, zadowolenia i dumy.

Zdobyta wiedza będzie dla uczniów być może inspiracją do wyboru swojego zawodu.