Nasz chór na 24. edycji Płockiego Kolędowania w katedrze Drukuj
Nasz chór na 24 edycji Płockiego Kolędowania w katedrze

    Tradycja kolędowania w płockiej katedrze sięga roku 1995. Przez ostatnie 24 lata dla płocczan zagrali i zaśpiewali tacy artyści jak zdobywca nagrody Grammy Włodek Pawlik, Beata Rybotycka, Olga Bończyk, Hanna Śleszyńska czy podhalański zespół Trebunie-Tutki.

         Przez trzy dni (4-6 stycznia) w płockiej katedrze odbywały się koncerty kolęd z całego świata. Wystąpili między innymi Piotr Machalica, Spirituals Singers Band, chór Minstrel.

     Niedzielny koncert płockich chórów zakończył 24. edycję Płockiego Kolędowania. Obok znanych chórów takich jak Pueri Cantores Plocenses, Vox Singers, Vox Maiorum zaprezentował się nasz szkolny chór "Viva la musica" pod kierunkiem p. Małgorzaty Podwójci. Był to dla nas ogromny zaszczyt i wielkie przeżycie występować w tak szacownym gronie i w tak pięknym dostojnym miejscu jak płocka katedra.

      Dziękujemy p. Joannie Skubiszewskiej za pomoc w opiece nad chórzystami.

 Fot. Tomasz Miecznik