I Charytatywny Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Dyrektora SP 23 w Płocku "Gramy dla Julii" Drukuj

  I Charytatywny Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Dyrektora SP 23 w Płocku

                                        

"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi". Jan Paweł II

W dniu 25.01.2019 r.w naszej szkole odbył się I Charytatywny Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej dziewcząt i chłopców o Puchar Dyrektora SP 23 w Płocku "Gramy dla Julii". Wystąpiło w nim 6 drużyn. Oprócz gospodarzy: uczniów i uczennic klasy 5s gościły u nas zespoły ze szkół podstawowych z Sochocina, Gostynina, Radzanowa oraz SP nr 16 z Płocka. Jak zawsze na meczach rozgrywanych w naszej szkole nie brakowało wspaniałej walki, emocji, zapału i wspaniałego dopingu, który na trybunach zafundowali nauczyciele, rodzice i uczniowie SP 23. Dzięki Panu Krzysztofowi Miaśkiewiczowi i PETRO ENERGO REM wszyscy uczestnicy zjedli pyszny obiad, a Pani Lidia Kicińska -Szypulska ufundowała słodki poczęstunek.

Turniej wygrała drużyna gospodarzy czyli chłopcy z 5s, drugie miejsce zajął zespół z SP 16 Płock, a trzecie SP z Sochocina. Pozostałe miejsca zajęły dziewczęta z klasy 5s, SP Radzanowo oraz drużyna MUKS Skrwa Gostynin.

Dzięki życzliwości i uprzejmości dyrektora SMS Płock Pana Bogdana Zajączkowskiego, dyrektora marketingu SPR Orlen Wisła Płock Pani Katarzyny Przykłoty oraz koordynatora APR w Płocku Pana Krzysztofa Kisiela udało się rozegrać mecze pokazowe z reprezentacją Polski Juniorek, a także drużyną SPR Wisła Płock.

Oprócz zmagań sportowych ważniejsze było jednak przesłanie oraz cel turnieju. Zbieraliśmy bowiem środki finansowe, które przeznaczone zostały na leczenie i rehabilitację uczennicy naszej szkoły Julii Swat. Dziewczynka pod koniec ubiegłego roku zachorowała na nowotwór złośliwy kości piszczelowej. Czeka ją operacja usunięcia kości piszczelowej i zastąpienie jej endoprotezą. Po operacji Julia będzie wymagać częstej, systematycznej i specjalistycznej rehabilitacji. "W ciągu kilku dni nasza Juleczka musiała wydorośleć i stawić czoła ciężkiej chorobie" - słowa babci Julii chwytały za serca, a łzy same cisnęły się do oczu. Każdy z nas bez wątpienia zrobiłby wiele, aby móc przyczynić się do powrotu Julii do zdrowia.

Właśnie ten cel połączył nas wszystkich w Szkole Podstawowej nr 23. Na koniec zawodów odbyła się licytacja pamiątek, między innymi: piłek z autografami zawodników piłki nożnej Wisły Płock, piłki ręcznej SPR Orlen Wisły Płock, koszykarza Marcina Gortata oraz reprezentantów kraju; koszulki kadrowiczów, takich jak: Marcin Wichary, Przemysław Krajewski, Łukasz Fabiański, Adam Wiśniewski, Sławomir Szmal, Bartosz Kwolek oraz Ryszard Jedliński; koszulki sędziów Międzynarodowych: Bartosza Leszczyńskiego i Szymona Marciniaka, rękawice bokserskie Mistrza Świata Jacka Jasiona oraz Marcina Różalskiego, kalendarz miasta Płocka z podpisem Prezydenta Andrzeja Nowakowskiego oraz wiele innych niespodzianek, takich jak piękne obrazy, vouchery, bilety do teatru, na koncert, karnety na jogę, biżuteria. Za wszystkie podarowane przedmioty w szczególności dziękujemy Prezydentowi Miasta Płocka Andrzejowi Nowakowskiemu,  Bartoszowi Leszczyńskiemu, Katarzynie Przykłocie, Tomaszowi Marcowi, Katarzynie Nowysz, Jackowi Jasionowi, Marcinowi Różalskiemu, Katarzynie Jóźwiak, Wiśniewskiej i WOPR Płock, Marcinowi Piechocie, Krzysztofowi Kisiel, Michałowi Dolnemu, Tomaszowi Żórawskiemu, Iwonie Podsędek, Justynie Woźniak, Mariuszowi Pogonowskiemu, Beacie Ambroziak, Renacie Cichockiej, Aleksandrowi Piechowiczowi, Joannie Pankowskiej i Płockiej Akademii Jogi, Lilianie Tomaszewskiej i Kapeli Płockiej, Joannie Dobrogoszcz, Tomaszowi Swat, Anecie Olszewskiej, Dariuszowi Iwaniakowi, Jackowi Karolakowi, Małgorzacie Podwójci, Annie Kleniewskiej, Dianie Głoskowskiej, Krystynie Bromce oraz wielu innym osobom, które okazały nam swoje wsparcie. Swoją kreatywnością i ogromnym potencjałem podczas licytacji wykazał się prowadzący Maciej Tarka, któremu serdecznie dziękujemy za niezawodną współpracę. Dzięki uczestnikom licytacji, społeczności szkoły, rodzicom, nauczycielom, uczniom oraz wszystkim zaangażowanym udało się zebrać kwotę ponad 8 500 zł. Za każdą podarowaną "złotówkę" składamy Państwu ogromne wyrazy wdzięczności i uznania.

Wzruszający gest wykonała jedna ze szkół biorących udział w naszym turnieju, SP Sochocin  "cicha" bohaterka całego naszego wydarzenia. Młodzież tej szkoły wraz z trenerem, rodzicami i Dyrekcją zorganizowali w swojej gminie zbiórkę pieniędzy na leczenie Julii. Jest to wspaniały, niespotykany gest. W sumie przywieźli do nas kwotę ponad 3 000 zł.

Do organizacji wydarzenia; Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Ręcznej oraz licytacji na rzecz uczennicy Julii Swat przyczynili się  dyrektor SP23 Liliana Tomaszewska, wicedyrektorzy: Zofia Jakubowska, Roman Kusy a w szczególności nauczyciele i zarazem pomysłodawcy przedsięwzięcia:  Michał Królikowski, Agnieszka Elwertowska, Ilona Borczuk, Aneta Olszewska, Robert Elwertowski, Arkadiusz Ławnicki, Cezariusz Raczkowski,  Magdalena Nejman. Nieocenioną pomocą wykazali się uczniowie klasy 5D oraz harcerze 303 Drużyny Harcerskiej "DYWIZJON", którzy dzielnie kwestowali i pomagali w zbiórce pieniędzy. Za wspaniałe zdjęcia dziękujemy Janinie Łukasiak.

Dziękujemy wszystkim którzy tego dnia byli z nami DLA JULII i otworzyli swoje serca… BYLIŚCIE, GRALIŚCIE, POMOGLIŚCIE!!!

Zapraszamy również do obejrzenia filmów i zdjęć. 

Film na YouTube 

Film na Facebooku