Mistrzostwo Płocka w piłce nożnej chłopców klas czwartych Drukuj
Mistrzostwo Płocka w piłce nożnej chłopców klas czwartych

W dniu 14.02.2019 roku na obiektach szkoły podstawowej nr 20 w Borowiczkach odbył się turniej o Mistrzostwo Płocka w piłce nożnej chłopców klas czwartych rocznika 2008. Wstępnie do rywalizacji zgłosiło się 14 szkół z Płocka, ale ostatecznie do rozgrywek przystąpiło 10 reprezentacji szkół. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy. Nasza szkoła trafiła do silnej i wyrównanej grupy B. Tam też rozegraliśmy 4 mecze grając kolejno z SP 11 0-0, SP 22 3-0, SP 21 0-0 i na koniec jak się okazało mecz o awans do półfinału rozgrywek  ze szkołą gospodarzy SP 20 zwycięski 2-1.

W półfinale trafiamy na II zespół grupy B SP Profesor wygrywając 1-0 i świętując awans do finału turnieju gdzie na naszych chłopców czekał tam już zespól SP 15 Płock. Finał od samego początku rozgrywany pod dyktando naszego zespołu, w pełni kontrolowany i wygrany w bardzo dobrym stylu 1-0 po bramce strzelonej przez Dawida Szczepańskiego. Zwycięstwo bardzo cieszy a zdobyte 20 punktów do klasyfikacji generalnej szkół tym bardziej motywuje do dalszej pracy i walki do samego końca o tryumf w klasyfikacji sportowej szkól podstawowych.

Drużyna chłopców zagrała w następującym składzie: Oliwier Przybyliński, Franciszek Szypulski, Dominik Jąderko, Mateusz Lewandowski, Dawid Szczepański, Patryk Królikowski, Szymon Głuszek, Szymon Kasperczak i Igor Romanowski. Trenerem zespołu był Arkadiusz Ławnicki.