A może będę piekarzem? Drukuj

A może będę piekarzem? 

22 lutego uczniowie klasy integracyjnej VIII a, pod opieką nauczyciela wspomagającego Edyty Paradowskiej po raz kolejny odwiedzili Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy n 2 w Płocku.

Poznaliśmy dwa zawody: piekarza oraz pomocnika obsługi hotelowej. Ubrani w specjalną odzież roboczą wytwarzaliśmy różnego rodzaju pieczywo: słodkie bułeczki z marmoladą, kruche rogaliki, chałeczki z kruszonką. Omawialiśmy receptury i obserwowaliśmy obsługę pieca z aparaturą kontrolno- pomiarową. Dowiedzieliśmy się, że piekarz powinien cechować się m.in. dokładnością, cierpliwością i umiejętnością współdziałania z innymi.

Drugim poznanym zawodem był pomocnik obsługi hotelowej, który może podejmować pracę w różnego rodzaju obiektach hotelowych (hotele, pensjonaty, motele, domy wycieczkowe, kempingi). Odpowiedzialny jest za obsługę gościa hotelowego oraz za utrzymanie miejsca pracy w czystości i dobrym stanie technicznym. Uczyliśmy się m.in. trudnej sztuki składania postaci misiów z ręczników materiałowych. Podziwialiśmy elegancko nakryty stół z misternie ułożonymi serwetkami w kształcie kwiatu lotosu. Dowiedzieliśmy się, że pomocnik obsługi hotelowej powinien cechować się ponadprzeciętną komunikatywnością, uczciwością, zaangażowaniem, a także znajomością języka obcego- jeśli marzy o awansie.

W szkole SOSW nr 2 jak zawsze przyjęto nas bardzo serdecznie. Wróciliśmy z torbami pełnymi własnych wypieków, którymi poczęstowaliśmy także panią Dyrektor. Już nie możemy doczekać się następnej wizyty, a mamy poznać m.in. zawód  mechanika pojazdów samochodowych.