Mistrzostwo Płocka w Piłce Ręcznej Dziewcząt Drukuj
Mistrzostwo Płocka w Piłce Ręcznej Dziewcząt

W dniu 19.03.2019 roku dziewczyny z klasy VI S w składzie: Martyna Dudzik, Laura Wincenciak, Zuzanna Wereszczyńska, Natasza Zimny, Natalia Niedzielak, Karolina Akimow, Zuzanna Balasiewicz, Klaudia Koperska, Maja Przysocka, Klaudia Komuda, Aleksandra Kluge, Zuzanna Kozubska, Anna Nejman, Gabriela Wójcik, Oliwia Zagórska pod opieką trenerów Arkadiusza Ławnickiego i Andrzeja Wolano zdobyły Mistrzostwo Płocka w piłce ręcznej dziewcząt w ramach eliminacji Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zwycięstwo te daje przepustkę na turniej powiatowy, który odbędzie się dnia 04.04.2019 roku w SP 16 w Płocku a zwycięzca tego turnieju pojedzie na Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej.

Dzisiejszy turniej rozpoczął się od pojedynku z SP 3 Płock wygrany wysoko 19 -4. Kolejny mecz to walka z SP 21 Płock zakończona również wysokim zwycięstwem 23 – 1. Mimo dwóch wysokich zwycięstw wszystko musiało rozstrzygnąć się w pojedynku z gospodyniami turnieju. SP 16 postawiło bardzo duży opór, lecz wola walki o każdą piłkę, zaangażowanie i ambicja sprawiła,  że to SP 23 Płock po zwycięstwie 15 – 10 może cieszyć się z Mistrzostwa Płocka.

Wielkie brawa dla dziewczyn. One naprawdę na to zasłużyły. Dzięki dziewczyny.