VIII a i SOSW nr 2 w Bełchatowie Drukuj
VIII a i SOSW nr 2 w Bełchatowie

27 marca uczniowie klasy integracyjnej VIII a pod opieką nauczyciela Edyty Paradowskiej, na specjalne zaproszenie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego, wyjechali na wspólną  wycieczkę z jego uczniami i wychowawcami do muzeum nauki w Bałchatowie.
Zwiedziliśmy PGE Giganty Mocy, jedną z największych atrakcji turystycznych województwa łódzkiego. Podziwialiśmy ekspozycję stanowiącą interaktywne centrum edukacji, które w multimedialny sposób prezentowało proces wytwarzania energii elektrycznej z wykorzystaniem węgla brunatnego, wydobywanego i przetwarzanego przez bełchatowskie giganty mocy- czyli kopalnię węgla brunatnego i elektrownię konwencjonalną. Przeprowadzaliśmy doświadczenia z zakresu fizyki i zjawisk elektryczności, np. spacerowaliśmy po dnie morza, odwiedzaliśmy las tropikalny by dowiedzieć się o poszczególnych fazach formowania się złóż węgla brunatnego czy też eksperymentowaliśmy w generatorze odpowiedzialnym za wytwarzanie prądu, podziwialiśmy szczątki mamuta żyjącego właśnie w Bełchatowie, na terenie dzisiejszej odkrywki węgla brunatnego.
         Razem z przesympatycznymi kolegami i koleżankami z SOSW nr 2 i zawsze uśmiechniętą panią kierownik wycieczki- Ewą Konieczną, poznaliśmy zagadnienia z zakresu nauk ścisłych, w tym geografii, geologii, biologii, paleontologii, chemii oraz fizyki.
         Przez całą wycieczkę towarzyszyła nam piękna, słoneczna pogoda i dobry humor. Nasi koledzy i koleżanki z SOSW nr 2 okazali się bardzo pomocnymi, serdecznymi i towarzyskimi rówieśnikami. Przy wspólnym, smacznym obiedzie obiecaliśmy spotkać się ponownie, może na kolejnej, niezapomnianej wycieczce.
         Bardzo dziękujemy!