SP 23 na niebiesko! Drukuj
SP 23 na niebiesko!

2 kwietnia, jak co roku, cała nasza społeczność szkolna brała udział w akcji „POLSKA NA NIEBIESKO” z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Nauczyciele wraz z uczniami ubrali się tego dnia „na niebiesko”, tak jak mieszkańcy wszystkich kontynentów- aby okazać solidarność z rówieśnikami ze spektrum autyzmu. Wykonywaliśmy pamiątkowe zdjęcia pod niebieskimi drzewami z bajecznymi motylami. Tego dnia towarzyszył nam motyw skrzydeł, których dodali nam na pewno dzisiejsi goście naszej szkoły!
Zaproszonych artystów powitały organizujące akcję nauczycielki wspomagające szkoły. Spotkanie poprowadziła pani Edyta Paradowska, która wprowadziła nas w temat autyzmu. Swój talent wokalny zaprezentował niezwykle uzdolniony uczeń naszej szkoły ze spektrum autyzmu- Adam Okraszewski z klasy integracyjnej Va. Na temat swojego „niebieskiego” postrzegania świata wypowiedział się spontanicznie nasz uczeń z Zespołem Aspergera- Paweł Adamski z klasy VII b. Wiele pozytywnych emocji przeżyliśmy podczas poruszającego przedstawienia aktorów grupy teatralnej „Cudne Manowce” ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego nr 2 w Płocku. Sztuka autorstwa pani Magdaleny Pesty pt. „Skrzydła” przypomniała nam, że nigdy nie powinniśmy zamykać się na drugiego człowieka, szczególnie, gdy potrzebuje on pomocy. Nasz najmniejszy gest może dodać mu prawdziwych „skrzydeł”, a przy okazji i my sami możemy poczuć się lepiej. Podczas końcowej sceny usłyszeliśmy- „Każdy z nas zasługuje na skrzydła”. Były łzy wzruszenia, a brawa brzmiały naprawdę głośno!
Po uroczystym wręczeniu dyplomów przez panią Dianę Głoskowską, wszyscy zebrani goście udali się na plac apelowy. Wspaniały dzień zakończył się uroczystym wypuszczeniem w niebo setek niebieskich balonów wypełnionych helem.
Dziękujemy za bajeczne dekoracje Zespołowi Dekoracyjnemu, za słodki poczęstunek pani intendentce- pani Krystynie Czerniak, Radzie Rodziców za hel i balony, Panu Robertowi Elwertowskiemu i Robertowi Marciniak za oprawę techniczną.
Koordynatorami akcji „POLSKA NA NIEBIESKO” byli wszyscy nauczyciele wspomagający szkoły: Joanna Kamińska, Jolanta Czyżewska, Diana Głoskowska, Iwona Lewińska, Klaudia Godlewska, Agnieszka Ławnicka, Monika Czyżewska, Edyta Paradowska.
Fotografie wykonały: Diana Gloskowska i Edyta Paradowska.