XXI Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej Drukuj
XXI Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej

W dniach 20-22.05.2019 roku na obiektach sportowych SP 16 Płock, odbyły się XXI Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt. Zawody te nazywane inaczej mistrzostwami Mazowsza mają na celu wyłonienie najlepszego zespołu w piłce ręcznej dziewcząt w województwie mazowieckim, co daje awans na Mistrzostwa Polski szkół. Tam o tytuł najlepszej szkoły w Polsce walczyć będzie 16 zespołów z całej Polski.

I Miejsce w XXI Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Dziewcząt, organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy i awans na Mistrzostwa Polski Szkół zdobyła drużyna SP 23 Płock, a dokładnie klasa VI S w składzie: Martyna Dudzik, Laura Wincencik, Zuzanna Wereszczyńska, Natasza Zimny, Natalia Niedzielak, Karolina Akimow, Zuzanna Balasiewicz, Klaudia Koperska, Maja Przysocka, Klaudia Komuda, Aleksandra Kluge, Zuzanna Kozubska, Anna Nejman, Gabriela Wójcik, Oliwia Zagórska. Dziewczęta prowadzone są przez trenerów Arkadiusza Ławnickiego i Andrzeja Wolano.

Sam awans na Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej wymaga przejścia dwóch etapów weryfikacji sportowej. Najpierw odbyły się Mistrzostwa Płocka, gdzie dziewczyny zdobyły tytuł Mistrzyń Płocka, a następnie zawody rejonowe, gdzie również dziewczyny okazały się bezkonkurencyjne.

Tu na Mistrzostwach Mazowsza naszą siłę miało sprawdzić osiem najlepszych zespołów z województwa. Na samym początku w trakcie losowania trafiliśmy do grupy „ Śmierci” z zespołami SP Radzymin, SP 300 Warszawa i SP 2 Radom. Po bardzo ciężkich bojach wygraliśmy wszystkie trzy mecze i zameldowaliśmy się w półfinale, gdzie czekało na nas SP Piaseczno. Wynik 18 -12 dla SP 23 i awans do wielkiego finału turnieju. Mecz  finałowy z SP 300 Warszawa to pokaz woli walki, ambicji, charakteru i woli zwycięstwa a wynik 13 -9 dla SP 23 tylko to oddaje. Brawo dziewczyny!!!! Teraz pora na medal Mistrzostw Polski.

Końcowa klasyfikacja:

1 SP 23 Płock

2. SP 300 Warszawa

3. SP Małkinia Górna

4. SP Pruszków

Gratulujemy i zapraszamy do  obejrzenia filmów z ceremonii zamknięcia, dekoracji i otwarcia Mazowieckich Igrzysk. na kanale YouTube na Facebooku.