"Dzieciaki sadzeniaki" Drukuj
alt

We wtorek 14 maja klasa 2D wybrała się na zajęcia warsztatowe z zakresu edukacji przyrodniczej do salonu Leroy Merlin w Płocku.

W czasie tych zajęć dzieci dowiedziały się między innymi, że rośliny dostarczają nam tlenu niezbędnego do życia, oczyszczają powietrze, a tereny zielone to miejsce zabaw i wypoczynku. Poznały również ciekawostki na temat roślin.
Po prezentacji miały miejsce zajęcia praktyczne.

Dzieciaki dostały rękawiczki, łopatki, doniczki, kolorowe kwiaty i zabrały się za przesadzanie sadzonek.

Każde dziecko przesadziło swoją roślinkę.
Samodzielne sadzenie roślin to ogromna frajda dla dzieci - zaopatrzeni w rękawiczki i narzędzia ogrodnicze poczuli się jak prawdziwi ogrodnicy. Było wiele radości i śmiechu podczas pracy.

Lekcja przyrody w Leroy Merlin zakończyła się niespodzianką: zasadzone rośliny uczniowie zabrali do domu

Teraz doskonalą w domu swoje umiejętności w pielęgnowaniu kwiatów!