"100 gitar na 100-lecie PCK" Drukuj
alt

Na płockim Starym Rynku odbyły się 7 czerwca Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy organizowane przez Polski Czerwony Krzyż, na które zjechali się finaliści z całej Polski. W Płocku walczyli o laur mistrza pierwszej pomocy  na stacjach zlokalizowanych na terenie Płocka.

Impreza wpisuje się w obchody 100-lecia istnienia organizacji. Z tej okazji na płockim rynku stu gitarzystów zagrało „To Czerwony Krzyż nas zbratał”. W akcję tę włączyli się nauczyciele (p. Małgorzata Podwójci, p. Roman Kusy, p. Wojciech Gajewski i p. Grzegorz Szczechowicz) oraz uczniowie naszej szkoły (Karolina Akimow, Natalia Borkowska, Ola Budek, Wiktoria Gradowska, Weronika Głoskowska, Amelia Cieślarczyk, Leon Lichnowski, Bartosz Miecznik, Piotr Olaszewski). Wsparliśmy obchody 100-lecia PCK swoim graniem, a nawet śpiewaniem oraz stworzyliśmy na środku rynku Starego Miasta "żywy" Czerwony Krzyż.

Oprócz tego na płockiej starówce można było podziwiać wystawę poświęconą działalności PCK oraz miasteczko bezpieczeństwa.  W ramach wydarzenia była również akcja oddawania krwi.