Fundusze europejskie
 
 
 
 
 

Nasi matematycy kolejny raz wyróżnieni w konkursach- międzynarodowym KANGURZE MATEMATYCZNYM i Ogólnopolskim ALFIKU MATEMATYCZNYM Drukuj
Nasi matematycy kolejny raz wyróżnieni w konkursach- międzynarodowym KANGURZE MATEMATYCZNYM i Ogólnopolskim ALFIKU MATEMATYCZNYM

W czerwcu otrzymaliśmy wyniki Międzynarodowego Konkursu „KANGUR MATEMATYCZNY 2019”, którego XXVIII edycja odbyła się 21 marca na terenie naszej szkoły. Konkurs odbywa się pod patronatem Rady Europy i  jest  Jest najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie na stałe wpisaną do kalendarza imprez UNESCO. Głównym celem jest upowszechnianie i uatrakcyjnianie wiedzy matematycznej. Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych startują w pięciu kategoriach wiekowych: Żaczek, Maluch, Beniamin, Kadet, Junior i Student. Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą jego atrakcyjność.
 Z wielką radością informujemy, że kolejny raz uczniowie naszej szkoły znaleźli się wśród najlepszych, wykazując się wiedzą matematyczną. Niemiernie miło jest pogratulować wyników wszystkim 17 wyróżnionym w konkursie uczniom. I tak:
- nagrodę I stopnia za bardzo dobry wynik- dyplom, nagrodę książkową i bon o wartości 60zł otrzymał Miłosz Matuszewski z kl.6d - uczeń pani Anny Olczak-Mielczarek. Miłosz zdobył 138,75 punktów i do nagrody głównej zabrakło mu tylko kilku punktów. W kategorii Beniamin dla uczniów klas 5-6 okazał się niedościgniony.
-  szesnaście nagród II stopnia za wyróżnienie- dyplomy i nagrody książkowe otrzymali kolejni nasi matematycy: w  kategorii ŻACZEK: Alicja Kowalska kl.2b- uczennica p. Małgorzaty Gomułki, Magdalena Kozicińska kl.2b - uczennica p. Małgorzaty Gomułki oraz  Antoni Drążkiewicz kl.2c- uczeń p. Katarzyny Kapeli, w kategorii MALUCH: Gabriel Rubinkowski kl.3b- uczeń p. Doroty Pankau, Feliks Chmielak kl.3c- uczeń p. Katarzyny Nowysz, Aleksandra Rydzewska kl.4c- uczennica p. Iwony Dobrzyńskiej, Patryk Basiewicz kl.4s -uczeń p. Małgorzaty Jędrzejewskiej, Jan Wyszyński kl.4a- uczeń p.. Barbary Szymborskiej oraz Ksawery Staniszewski kl.4f- uczeń p. Magdaleny Nejman,
w kategorii BENIAMIN: Alicja Kucharska kl.5c- uczennica p. Agnieszki Koperskiej i  p. Magdaleny Nejman,  Maciej Kowalski kl.5e- uczeń p. Agnieszki Koperskiej i Nadia Dymek kl.5b- - uczennica p. Arletty Gołaszewskiej,  w kategorii BENIAMIN: Klaudia Komuda kl.6s- uczennica p. Iwony Dobrzyńskiej i Martyna Glińska kl.6d- uczennica p  Anny Olczak-Mielczarek, w kategorii KADET: Weronika Rydzewska kl.8b- uczennica p  Anny Olczak- Mielczarek i  Szymon Maćkowiak kl.8s- uczeń p. Anny Olczak-Mielczarek.
Nie możemy zapomnieć o uczniach wyróżnionych dyplomami w Ogólnopolskim Konkursie ALFIK MATEMATYCZNY. Siedem wyróżnień  za bardzo dobry wynik otrzymali Jan Kwasiborski kl.3b- opiekun- p. Dorota Pankau, Filip Dymek kl.2a- opiekun- p. Marzena Nejman, Alicja Kowalska kl.2b-opiekun- p. Małgorzata Gomułka oraz czwórka uczniów p. Anny Olczak-Mielczarek: Weronika Rydzewska kl.8b, Miłosz Matuszewski kl.6d,  Martyna Glińska kl.6d oraz Bartosz Nowak kl.6d-
oraz dwa wyróżnienia za dobry wynik: Gabriela Śpiegowska kl.5c- opiekun- p. Agnieszka Koperska, p. Magdalena Nejman, Dajana Durka kl.6e- opiekun- p. Agnieszka Koperska.,
oraz wyróżnienia za najlepszy wynik w szkole: 
w pionie klas czwartych- Adam Wiśniewski kl.4e- opiekun- p. Magdalena Nejman,
w pionie klas siódmych- Julia Wojtycka kl.7s- opiekun- p. Iwona Dobrzyńska .
SERDECZNIE  GRATULUJEMY I CIESZYMY SIĘ Z ICH OSIĄGNIĘĆ!