Fundusze europejskie
 
 
 
 
 

Teatr 23 Drukuj
Teatr 23

To już tradycja. Od wielu lat koniec roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 23 celebrujemy wspólnie realizowanym spektaklem. Na scenie obok uczniów stają nauczyciele a także studenci PWSZ i razem uruchamiają magiczną teatralną machinę.

W tym roku widownię zaprosiliśmy na przygody „Kota w butach” w reżyserii p.Bożeny Kowalskiej. Wśród publiczności Teatr 23 miał zaszczyt gościć uczniów naszej szkoły  i dzieci z płockich przedszkoli. Wszystkich serdecznie powitała p. dyrektor Liliana Tomaszewska, puszczając w ruch całą fabułę. Widzowie zobaczyli potyczki przebiegłego kota z czarnoksiężnikiem, gonitwę za zającami, ale także, jak na bajkę przystało, romantyczną historię miłości biednego chłopaka i pięknej księżniczki. A wszystko to na tle baśniowej scenografii p. Anety Olszewskiej,p. Ilony Borczuk i p. Katarzyny Kapeli.

Przebieg akcji filmowała kamera Kuriera Mazowieckiego TVP3, gdzie tuż po spektaklu udaliśmy się z rewizytą. Na antenie mogliśmy opowiedzieć o roli i znaczeniu Teatru 23 w naszej szkole. Zobaczcie Państwo sami:

https://warszawa.tvp.pl/43133522/18062019

Obsada:    

 Janek -  Agnieszka Jakubiak  ,  Kot – Bożena Kowalska, Młynarz brat – Ilona Borczuk, Młynarzowa – Sylwia Pyrzak, Król - Włodzimierz Mazurkiewicz, Królowa – Joanna Kamińska, Królewna – Diana Głoskowska, Ochmistrzyni – Małgorzata Lechowicz, Kucharz – Ewa Marciniak-Mańkowska, Melania – Alicja Michalska, Stangret – Tomasz Żórawski, Grajek – Małgorzata Podwójci, Kuropatwy – Aneta Olszewska i Siostra Martenka Ewa, Zające  - Justyna Woźniak i  Agnieszka Tomaszewska, Czarnoksiężnik – Elżbieta Pędraszewska-Iskrzak, Uczeń Czarnoksiężnika- Helena Pędraszewska-Iskrzak, Smok – Paulina Szymborska,  Damy Dworu – Magdalena Nejman i Maria Ossowska-Widzyńska, Pies – Wiktoria Żołek ,  Dzieci dworskie – Hanna Jakubiak, Gabrysia Lewandowska,  Maja Borowska,  Mysz – Gabriel Pietrzak   Koty tańczące – Grupa taneczna (T.Kadylak) , Młynarczycy – Paulina Zielonka, Ola Serafin, Zuzanna Cieślak, Jan Kubacki, Wieśniacy – Studenci PWSZ ,Nagłośnienie – Katarzyna Rydzewska, Robert Elwertowski, G. Urbaczewski, R. Marciniak, Projekt zaproszenia – Aneta Olszewska, Wideo – Jakub Mańkowski, Zdjęcia – Janina Łukasiak, Joanna Madanowska.