Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/20 Drukuj
Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/20

Dnia 2 września 2019 roku, o godzinie 9.00, na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 23 w Płocku im. Armii Krajowej, rozpoczęła się inauguracja roku szkolnego 2019/20 dla klas 1-3.  Na początek wysłuchano przemówienia Pani dyrektor Liliany Tomaszewskiej, która serdecznie powitała zaproszonych gości, uczniów, rodziców oraz grono pedagogiczne. Szczególnie ciepłe słowa skierowała do uczniów klasy pierwszej, którzy rozpoczynają naukę w murach naszej szkoły.

Następnie pani dyrektor oddała głos artystom z klasy 3a i 3b, którzy pod kierunkiem pań Marzeny Nejman i Małgorzaty Gomułki oraz wsparciem muzycznym chóru, pod kierunkiem pani Małgorzaty Podwójci, wystąpiły ze słowno-muzyczną częścią artystyczną.

Po występie starszych kolegów wprowadzono sztandar szkoły, odśpiewano hymn państwowy, po czym odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na uczniów pierwszaków.

Na koniec głos zabrali zaproszeni goście, którzy przekazali nauczycielom i uczniom życzenia owocnej pracy i wielu sukcesów w nowym roku szkolnym.

Kończąc, pani dyrektor podziękowała wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości:Małgorzacie Gomułce, Marzenie Nejman, Małgorzacie Podwójci – za część artystyczną; Ilonie Borczuk, Anecie Olszewskiej, Agnieszce Elwertowskiej – za scenografię; Robertowi Elwertowskiemu, z-cy dyrektora Romanowi Kusemu – za oprawę muzyczną.Fotorelację przygotowała Janina Łukasiak.