Fundusze europejskie
 
 
 
 
 

„SportGeneracja” 2019 Drukuj
„SportGeneracja”  2019

W czwartek 19 września  na Stadionie Miejskim odbyła się ogólnopolska  impreza lekkoatletyczna „SportGeneracja”, której celem jest upowszechnianie sportu i rekreacji wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Udział w niej wzięli uczniowie z płockich podstawówek. Wśród nich oczywiście znalazła się nasza szkoła. Przed rozpoczęciem rywalizacji każdy uczestnik otrzymał koszulkę odpowiednią dla swojej kategorii wiekowej. Impreza rozpoczęła się biegiem integracyjnym na dystansie 600m z udziałem wszystkich przybyłych zawodników. Po skończonym biegu każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal. Po oficjalnym rozpoczęciu zaczęły się rywalizacje na trzech arenach lekkoatletycznych: bieg sprinterski na dystansie 33m, bieg przez płotki również na 33m i bieg na 200m. Wśród wyróżnionych sportowców znaleźli się: Mateusz Szymczak kl.5s (I miejsce w biegu sprinterskim) i Adrian Ziemkiewicz kl.6c (I miejsce w dwóch biegach sprinterskich). Całość imprezy zakończyła rywalizacja sztafet na dystansie 200m dziewcząt i chłopców. W tej rywalizacji chłopcy z naszej szkoły zajęli II miejsce w składzie: Brzozowski Mateusz 4c, Chmielak Feliks 4c, Głuszek Szymon 5s, Lasocki Gabriel 5s, Mazurowski Ksawery 5s, Szymczak Mateusz 5s, Tomaszewski Doriam 5s, Krzyżanowski Szymon 6b, Lewandowski Mateusz 6b, Naguszewski  Mateusz 6c, Ziemkiewicz Adrian 6C, Stupecki Aleksander 6d. Dziewczęta reprezentujące szkołę wystąpiły w składzie: Borycka Dorota 4b, Ticha Greta 4b,  Druś Nadia 4b, Karwowska Kinga 4b, Lelis Gabriela 4c, Szczerbakowska Maja 4c, Sztenderewicz Anna  5s,  Kubiak Zuzia 5s, Dudek Karolina 5s, Borycka Nela 5s, Gradowska Wiktoria 6b, Rama Ola 6b. Wszystkim uczniom gratulujemy i zachęcamy do aktywności fizycznej. Opiekę nad grupą sprawowały: Agnieszka Tomaszewska i Iwona Szymańska