Słona sól Drukuj
Słona sól

Uczniowie klasy III b i III d wraz z wychowawczyniami p. M. Gomułką i J. Skubiszewską oraz J. Matuszak i A. Elwertowską 26 września postanowili sprawdzić czy sól jest słona. Udali się w tym celu do największej w Polsce Kopalni Soli w Kłodawie. Ubrani w kaski zjechali 200! pięter pod ziemię. Tam spacerując po korytarzach dokonali odkrycia! Sól jest słona! Można to zobaczyć na zdjęciach. Widać na nich badaczy używających specjalistycznego sprzętu – własnego języka.

Po południu mali górnicy przeistoczyli się w badaczy dzikiej przyrody. Udali się do Borysewa, gdzie jeżdżąc kolejką zwiedzali mini ZOO. Spotkali tam wiele dzikich, groźnych zwierząt. Uczestniczyli też w pokazie karmienia foki. Na zajęciach dydaktycznych poznali i dotknęli żółwia, jeża i jaszczurkę. Wieczorem zmęczeni wrócili do domów.

Takie  lekcje lubią wszyscy, mogłyby odbywać się każdego dnia.