Fundusze europejskie
 
 
 
 
 

„Rajd Pieczonego Ziemniaka” Drukuj
„Rajd Pieczonego Ziemniaka”

W sobotę 5 października chętni uczniowie z klas: 6B, 6D i 8B wzięli udział w 41. „Rajdzie Pieczonego Ziemniaka” zorganizowanym przez Zarząd Oddziału Miejskiego PTTK w Płocku i Koło Terenowe PTTK w Płocku przy współudziale Stowarzyszenia Wodniaków Gminy Słupno „Flis”. Celem rajdu było upamiętnienie ofiar II wojny światowej w 80. rocznicę jej wybuchu, popularyzacja kwalifikowanej turystyki pieszej, aktywny wypoczynek po pracy i nauce oraz poznanie szlaków turystycznych okolic Płocka. Po 8-kilometrowej wędrówce z Borowiczek do Liszyna mogliśmy odpocząć i ogrzać się przy ognisku, zjeść pysznego pieczonego ziemniaka oraz wykazać się wiedzą podczas rozwiązywaniu testu historycznego dotyczącego II wojny światowej. Zajęliśmy III miejsce wśród szkół podstawowych. Otrzymaliśmy dyplom, puchar i nagrodę książkową. Dumni i pełni dobrego humoru wróciliśmy do Płocka. Odliczamy już dni do kolejnego rajdu.

Opiekunki SKKT- PTTK „Wojażer”- pani Monika Czyżewska i pani Agnieszka Kochanowska- Matuszewska serdecznie dziękują za udział w rajdzie nauczycielce historii pani Renacie Cichockiej i nauczycielce wf-u pani Iwonie Szymańskiej, które od wielu lat wspierają nasze turystyczne działania.