Fundusze europejskie
 
 
 
 
 

Z wizytą w Puszczy. Drukuj

Z wizytą w Puszczy. 

Dnia 2X klasy 2a i 2c wraz z paniami Joanną Dobrogoszcz, Małgorzatą Szulborską i Ewą Mańkowską - Marciniak oraz dnia 3X klasy 2d i 3c wraz z paniami Bożeną Koper i Katarzyną Kapelą były na wycieczce w Żelazowej Woli i Puszczy Kampinoskiej. Wizyta w zabytkowym dworku w Żelazowej Woli przybliżyła uczniom postać i dzieła największego polskiego kompozytora Fryderyka Chopina.

Puszcza Kampinoska  powitała przybyłych wspaniałą jesienną szatą. Uczniowie obejrzeli skansen budownictwa puszczańskiego, wędrowali leśną Aleją Tysiąclecia oraz ścieżką „Skrajem Puszczy” do wieży widokowej na Olszowieckim Błocie, z której to wieży podziwiali rozległe łąki – siedlisko rozlicznego ptactwa. Uczestniczyli także w warsztatach:  kulinarnym -  robienie własnej pizzy i rękodzielniczym – ozdabianie stemplami z liści płóciennej torby.

Do Płocka dzieciaki wróciły wzmocnione czystym powietrzem i zadowolone ze wspólnie mile spędzonego czasu.