IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia Drukuj
IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna prowadzona 4.10.2019 roku w szkołach na całym świecie. Jest to dzień, który ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. W tym roku po raz kolejny do akcji przystąpiła nasza szkoła. ŚDTM okazał się wielkim szkolnym wydarzeniem do którego przygotowywaliśmy się przez cały tydzień przypominając sobie w różny sposób tabliczkę mnożenia.

W piątek, na lekcjach matematyki w klasach 4-8 oraz na lekcjach edukacji wczesnoszkolnej w klasach 2 i 3, uczniowie brali udział w grach i zabawach promujących znajomość tabliczki - losowali zadania indywidualne, rozwiązywali łamigłówki. Nauczyciele matematyki prezentowali różne sposoby "sprytnego" mnożenia. Tego dnia na uczniów czekały również niespodzianki w postaci zachętek i motywców.

Tabliczka mnożenia była również obecna na lekcjach informatyki. Uczniowie korzystali z programów edukacyjnych doskonalących techniki mnożenia.

Koordynatorem ŚDTM w naszej szkole była pani Magdalena Nejman, pani Anna Olczak-Mielczarek oraz pani Agnieszka Koperska. W rolę Asystentów wcielili się nauczyciele matematyki, informatyki oraz edukacji wczesnoszkolnej. Wspólnie odkryliśmy, że matematyka nie musi być nudna i trudna!

W naszej szkole tego dnia aż roiło się od ekspertów i mistrzów tabliczki mnożenia!