Nietypowy gość w świetlicy. Drukuj
Nietypowy gość w świetlicy.

Dnia 09.10.2019 r. świetlicę w naszej szkole odwiedził nietypowy gość o imieniu Etna. Kim jest Etna?... Etna jest psim terapeutą. Razem ze swoim opiekunem Ewą Domańską prowadzą terapię osób niepełnosprawnych. Dogoterapia jest metodą wzmacniającą efektywność rehabilitacji, w której motywatorem jest odpowiednio wyselekcjonowany i wyszkolony pies, prowadzony przez wykwalifikowanego terapeutę.

Dzięki pani Ewie i Etnie nasze dzieci już wiedzą jak opiekować się psem, aby został najlepszym i najwierniejszym przyjacielem człowieka.

Kontakt z psem niesie wiele radości. Jest to okazja do miłego spędzania czasu, ale także do zdrowego stylu życia.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie z naszym przyjacielem Etną i panią Ewą.