III miejsce dla SKKT- PTTK „Wojażer” w Rajdzie „Ciżemka” Drukuj
III miejsce dla SKKT- PTTK „Wojażer” w Rajdzie „Ciżemka”

W sobotę 19.10.19r. uczniowie klasy 6d uczestniczyli w XLI Rajdzie „Ciżemka”. Po zameldowaniu się na miejscu startu na Starym Rynku wyruszyliśmy na teren miasta, aby wykonać przydzielone nam zadania. Korzystając z mapy wędrowaliśmy pomiędzy punktami kontrolnymi, w których uczniowie LO im. Małachowskiego przekazywali nam wiele cennych informacji dotyczących Płocka i jego sławnych mieszkańców. Następnie zadawali nam pytania, a za prawidłowe odpowiedzi przydzielali punkty. Nasza drużyna odpowiedziała niemal na wszystkie pytania prawidłowo. Brawo! Podczas rajdu byliśmy m.in. przy pomnikach: Tadeusza Mazowieckiego, Władysława Broniewskiego i Bolesława Krzywoustego. Niebywałą atrakcją i jednocześnie fajną powtórką z geografii były wiadomości, które usłyszeliśmy w punktach kontrolnych obok Małachowianki- w ogródku meteorologicznym i przy zegarze słonecznym.

Było nam bardzo miło, kiedy podczas podsumowania rajdu troje naszych uczniów otrzymało legitymacje członków PTTK. Byli to: Natasza Guzek, Wiktoria Lewińska i Jakub Szymczyk. Gratulacje! Otrzymaliśmy dyplom i puchar za zajęcie III miejsca.

Opiekę nad uczniami podczas rajdu pełniły panie Monika Czyżewska i Agnieszka Kochanowska- Matuszewska.

Do zobaczenia na kolejnym rajdzie!