Kolejne niezwykłe spotkanie z historią Drukuj
Kolejne niezwykłe spotkanie z historią

17 października ponownie odwiedziło naszą szkołę Stowarzyszenie Historyczne im. 11 Grupy Operacyjnej NSZ.Uczniowie klasy 8b uczestniczyli w spotkaniu z historią, tym razem związaną z Żołnierzami Wyklętymi. Spotkanie było okazją, by uczniowie dowiedzieli się o tym, jaką cenę płacili polscy żołnierze, którzy nie godzili się na opresję Związku Radzieckiego wobec Polski, po 1945 roku. Żołnierze Niezłomni do końca walczyli o prawdziwą wolność i niezależność naszego kraju, za co spotykały ich różnego rodzaju opresje, m.in.: więzienie, tortury, egzekucje, prześladowanie rodzin. Przez wiele lat prawda o Żołnierzach Wyklętych była fałszowana, a ich komunistyczni oprawcy do tej pory nie ponieśli żadnych konsekwencji.

Fot. p.Edyta Paradowska