Studenci w świetlicy… Drukuj
Studenci w świetlicy…

W każdą środę gośćmi naszej świetlicy są Studenci kierunku Pedagogika MUP w Płocku, którzy odbywają praktykę w naszej szkole SP23. Nasi mili goście mają okazję oglądać zajęcia pokazowe w obszarze artystycznym,  prowadzone przez opiekuna praktyk p. Bożenę Kowalską. Obserwują, uczą się, uczą dzieci, a wszystko poprzez zabawę, która jest bliska dziecku i nieoceniona w swojej wartości. Studenci mają okazję obserwować zajęcia w których przeplatane są różne formy teatralne typowe dla teatru pantomimy i teatru ruchu, a także pracy z rekwizytem oraz animacji. Dostrzegają jak ważne jest połączenie ruchu z intelektualnym procesem twórczym. Widzą jak chętnie dzieci łączą zabawę w teatr z działaniem plastycznym eksperymentując  różnymi technikami plastycznymi, wykorzystując czasem nietypowe, a zarazem proste narzędzia malarskie. Tym razem do świetlicy przybyła Pani Jesień z całą paletą barw, która poprzez inscenizowane utwory literackie zainspirowała Małych Twórców do tworzenia oryginalnej pracy plastycznej na tkaninie pt. „Jesienne harce na firance”. Podczas zajęć uczniowie mieli również okazję eksperymentować z wodą, mieszać barwy podstawowe i odkrywać nowe kolory pochodne. Pantomima przy jesiennej muzyce, w kroplach deszczu, była wspaniałym i radosnym zakończeniem naszych wspólnych jesiennych działań artystycznych.