Klasa 3d odwiedza Muzeum Mazowieckie w Płocku. Drukuj
Klasa 3d odwiedza Muzeum Mazowieckie w Płocku.

Dnia 27 listopada, uczniowie klasy 3D pod opieką wychowawcy Joanny Skubiszewskiej oraz Janiny Łukasiak, wybrali się na wycieczkę do Muzeum Mazowieckiego w Płocku. Uczniowie wzięli udział w zajęciach warsztatowych, podczas których odgadywali funkcje wybranych eksponatów, pochodzących ze zbiorów muzeum. Zadanie kazało się niełatwe, ponieważ poznawane przedmioty zupełnie nie przypominały tych, które są powszechnie używane w naszych czasach. Następne zadanie dotyczyło odszukania tajemniczych przedmiotów na ekspozycji. Dzięki temu odwiedziliśmy kilka pięknie urządzonych pokoi, między innymi: jadalnię, sypialnię, pokój dziecięcy i gabinet, w których poznaliśmy inne eksponaty, służące ludziom w dawnych czasach w życiu codziennym. To była bardzo ciekawa lekcja.